21.2.2011.

Општинска смотра рецитатора

Традиционална смотра рецитатора под називом "Песниче народа мог", која се организује сваке године на нивоу Републике Србије, биће организована за подручје Града Суботица у среду, 23. фебруара 2011. године с почетком у 9 сати у Градској библиотеци у Суботици.

Распоред смотре рецитатора (на српском, хрватском и мађарском језику, те другим језицима националних заједница):

• од 9,00-10,30 сати нижи узраст од I-IV разреда
  • од 10,30-12,00 сати средњи узраст од V-VIII разреда;
  • од 12,00 сати старији узраст (средње школе).

Распоред смотре је оријентационо утврђен. Време по појединим узрастима може варирати у зависности од броја пријављених учесника.

Смотра има такмичарски карактер а учествују основне и средње школе, културно-уметничка друштва и културни центри на територији Града Суботица.

Виши ранг такмичења (Зонска смотра) одржаће се у ponedeljak, 7. marta 2011. godine s početkom u 10,00 sati u Gradskoj biblioteci u Subotici.