4.11.2022.

Објављени резултати Националног квиза „Није лако кад си млад”

Сара Дулић, ученица 7. разреда ОШ „Владимир Назор” из Ђурђина и Мартина Тиквицки, ученица 6. разреда ОШ „Матко Вуковић” из Суботице добитнице су главне награде у склопу Националног квиза за подстицање читања „Није лако кад си млад” који организују Библиотеке града Загреба а у Суботици и околини га је већ двадесети пут спровела Градска библиотека Суботица. Ова информација објављена на сајту квиза https://www.mhk.hr/kviz/.

Као суботичке добитнице Сара Дулић и Мартина Тиквицки путоваће на четвородневни излет у Загреб где ће између осталог присуствовати завршној приредби и јавном извлачењу награда квиза које ће бити одржано 15. новембра 2022. године у Националној и универзитетској библиотеци. Овом манифестацијом биће затворен и Месец хрватске књиге.

За учешће у квизу ученици су требали прочитати три понуђене књиге:

- Елизабета Кончић Трлек: „Пошта за Ли”

- Зоран Понграшић: „Криве су сека и сека”

- Ивана Шојат: „Облак чворака”

као и послужити се одређеним онлајн изворима. Кроз квиз су деца много научила о књигама и њиховим ауторима, темама о којима пишу, ликовима, а вођени начелима медијске писмености и огромног вртуелног простора који нуди проверене информације корисне и занимљиве деци.

Градска библиотека Суботица доделила је утешне награде, књиге, следећим учесницима Квиза:

1. Филип Ивковић Ивандекић, ОШ „Матко Вуковић” Суботица

2. Павао Пиуковић, ОШ „Иван Милутиновић” Суботица