4.4.2023.

Међушколски ниво „Читањем до звезда”

Након одржаног школског нивоа пројекта за подстицање читања и креативности „Читањем до звезда” за ученике суботичких основних школа који наставу похађају на хрватском језику биће одржан и међушколски, жупанијски ниво. Такмичење је заказано за четвртак, 6. априла 2023. године у Градској библиотеци Суботица с почетком у 9 часова. Тога дана ученици основних школа „Матко Вуковић” и „Иван Милутиновић” из Суботице, „Владимир Назор” из Ђурђина и „Иван Милутиновић” из Мале Босне писаће квиз знања односно представиће креативни рад, плакат на тему „Волим Лондон” што је тема овогодишњег такмичења. Победничка екипа у квизу знања и најбољи плакат стећи ће право учешћа на државном такмичењу које ће бити одржано 5. маја 2023. године у Чаковцу (Хрватска) када ће се такмичити с осталим ученицима из целе Хрватске који су прошли жупанијски ниво квиза.

Организатори овог квиза за подстицање читања у Суботици су Градска библиотека Суботица у сарадњи с НИУ „Хрватска реч”.