6.4.2023.

„Недељa мађарског језика”

Савез неговатеља матерњег језика Вас срдачно позива на циклус манифестација поводом „Недеље мађарског језика”. У оквиру ове манифестације, осмишљене под слоганом Језик је руковање генерација, која сеорганизује 57. пут, уГрадској библиотеци Суботица ће се дана 13. априла 2023. са почетком од 18 часова одржатипоетско-музичко вече поводом 200. годишњице рођења Шандора Петефија.

Поетско-музичку представу под називом „Ја сам ту” извешће Ноеми П. Кемивеш глумица, добитница Награде „Дудаш Калман” за поетску изведбу, Ирен Кормош, рецитатор, Анита Тот, рецитатор, Акош Хајверт, рецитатор, носилац Награде „Радноти”. Певаће Ноеми Терек, извођач етно-музике, носилац истакнуте Награде „Златни паун”, клавирску пратњу ће извести пијаниста Золтан Сакач.

Овом представом извођачи желе да прикажу више лица Шандора Петефија, пошто, када говоримо о њему, поред револуционарног опредељења, морамо истаћи и његове остале карактеристике. У изведби Удружења мађарских рецитатора Војводине, из представе извиру и друга лица овог познатог песника: заљубљени лик, критичар, путник и романтични родољуб.