1.2.2024.

Читам и скитам

Читам и скитам је квиз Градске библиотеке Суботице за подстицање читања за основце. Учешће је индивидуално, услов је чланство у Градској библиотеци Суботица или неком од огранака.

Упутство:

• Организујемо га сваке године у фебруару и марту.
  • Старосне групе:

- Ученици основних школа 1-4. разреда – прва група

- Ученици основних школа 5-8. разреда – друга група

• За сваки узраст понуђено је по три бајки и одломака. Уз њих припремљен је упитник са задацима и формом за личне податке.Упитнике можете наћи на Дечјем одељењу Градске библиотеке Суботица или у огранцима.
  • Након што од три понуђених прича прочитате једну за ниже разреде и један од три одломака за више разреде, попуните и предајте одговарајући упитник. За више разреде одломци из књига ће такође бити доступни и у скенираној форми на веб страници библиотеке.
  • Рок за предају: 28. март 2024. године
  • Сви тачно попуњени упитници учествоваће у извлачењу, које ће бити одржано 4. априла 2024. године, поводом Међународног дана дечје књиге. Сви учесници имају једнаке шансе да освоје неку од бројних награда.
  • Списак добитника биће објављен у медијима, на школским огласним таблама, Дечјем одељењу, огранцима, сајту Градске библиотеке Суботице (subiblioteka.rs) и на Фејсбук страници – Gradska biblioteka Subotica-nova.

Желимо вам пуно успеха!