14.2.2013.

178. ГОДИНА ОД ДОНОШЕЊА ПРВОГ СРПСКОГ УСТАВА

Поводом 178. година од доношења првог српског устава, Градска библиотека је приредила текст о значају Сретењског устава,а текст се може прочитати у Читаоници. Приредили смона научном одељењу и изложбу о песникињи Десанки Максимовић поводом 20 година од како нас је напустила и оставила нам само своје песме. Групне посете је потребно најавити, како би Градска библиотека могла обезбедити библиотекара информатора који може пружити додатне информације о Сретењском уставу и Десанки Максимовић.