27.2.2013.

Рецитал хрватских класика у Суботици

Николина Мојић, задарска песникиња и рецитаторка у сарадњи са Заводом за културу војвођанских Хрвата и Градском библиотеком Суботица приредиће промоцију свог првог студијског ЦД-а „Ријечју ка нутрини“ уз рецитално вече. Ово песничко вече биће одржано у понедељак, 4. марта 2013. сa почетком у 19 сати у читаоници Градске библиотеке у Суботици.

ЦД садржи 12 рецитала уз две ауторске песме, искључиво заступљених песника класика хрватске књижевности XX века. По први пут у интерпретацији женског гласа налази се и Матошева „МОРА“ која је првом промоцијом у Загребу у децембру прошле године представљена па је освојила завидне критике публике.

Песникиња ће наступити уз инструменталну пратњу солиста тамбурашког одсека Музичке школе у Суботици.