4.3.2013.

Резултати Општинске смотре рецитатора

U petak, 1. марта 2013. године, у Градској библиотеци у Суботици одржана је Општинска смотра рецитатора.

На зонско такмичење из суботичке општине пласирали су се:

Млађи узраст (нижи разреди основне школе):Асан Анастазија, Дулић Виктор, Хорват Камила, Калосеровић Јован, Каран Клаудиа, Каран Дона, Рудински Матеа, Течер Далиа и Тот Жужана.

Средњи узраст (виши разреди основне школе):Човић Сара, Хорвацки Даворин, Хуска Петар, Немеди Емеше, Несторовић Милица, Пинтер Фани, Пиуковић Катарина, Синеш Јована и Ваван Мина.

Старији узраст (средње школе): Дробина Норберт, Кемивеш Ноеми, Ковач Тамаш Ленђел, Клементина, Пузовић Милисав, Рудић Карла, Иштвановић Мирта и Паланчаи Демијан.

Најбољи рецитатори награђени су дипломом и пласирали су се на зонско такмичење које ће бити одржано у четвртак, 7. 03. 2013. у Градској библиотеци у Суботици са почетком у 10.00 сати.

На општинској смотри наступило је 86 рецитатора на свим заступљеним језицима у нашој општини из основних и средњих школа те КУД-ова.

Организатори су Завод за културу Војводине и Градска библиотека у Суботици.

Чланови жирија:

МАКИВИЋ МАРКО, глумац суботичког Народног позоришта (председник жирија)

ЕРДЕЉИ ХЕРМИНА, глумица суботичког Народног позоришта

ЧЕЛИКОВИЋ КАТАРИНА, професорица.