9.6.2011.

Нобеловац у Суботици

Градска библиотека Суботица је у сарадњи са удружењем „Еlecte" организовала прославу педесетогодишњице од доделе Нобелове награде писцу Иви Андрићу. Одлучили смо да успомену на најзначајнији дан за књижевност простора бивше Југославије и Републике Србије обележимо манифестацијом Нобеловац у Суботици.

За госте смо припремили изложбу часописа и књига које везују награђеног писца за наш град. Задовољство нам је да најавимо доц. др Слободана Владушића - писца, есејисту и предавача на Филозофском факултету у Новом Саду чији ће говор увеличати овај јубилеј. Поред изложбе, посетиоци ће моћи да уживају у клавирском концерту две пијанисткиње: Енике Герег и Миљане Иванковић, обе чланице суботичког удружења „Electe".

Позивамо све суграђане да својим присуством увеличају ову свечаност која ће се одржати у петак, 10. јуна 2011. године са почетком у 19.00 сати у Читаоници Градске библиотеке Суботица. Очекујемо Ваш долазак!