11.9.2023.

Конкурс за најбољи есеј

Градска библиотека Суботица 2023. године слави јубилеј, 70 година од усељења у њену садашњу зграду, у некадашњу Националну касину. Зграда је изграђена на месту стогодишње курије породице Скендеровић у необарокном стилу. Градска библиотека Суботица, која постоји 133 годинe, већ 70 година живи и дише заједно са овом зградом, једним од бисера Суботице и ужива статус културног споменика великог значаја.

Поводом јубилеја, Библиотека расписује конкурс за најбољи есеј за ученике средњих школа. Заинтересовани могу конкурисати писањем наративног, описног или дескриптивног есеја од 3-5 страница (минимално 6.000, максимално 10.000 карактера).

Категорије:

1. „Библиотека мог града – моја библиотека” (приповедни, наративни есеј);

2. „Зграда Националне касине у књижевности“ (описни есеј);

3. „Зграда Градске библиотеке Суботица, која 133 године ствара историју“ (дескриптивни есеј).

Смернице и услови конкурса:

Фонт:Times New Roman; величина фонта: 12; проред: 1,5. На крају описног или дескриптивног есеја обавезно је навести коришћену литературу која мора да садржи најмање 3 штампанa извора по правилима цитирања.

Радове прихватамо искључиво у електронском формату (doc, otd. или pdf формат).

Сваки рад мора да садржи:

- Име и презиме аутора, разред, узраст и контакт (имејл или телефон)

- Име и презиме и контакт ментора, наставника (имејл или телефон)

- Податке о школи.

Учесник конкурса може конкурисати искључиво својим оригиналним радом. Услов учешћа на конкурсу је да рад буде израђен у одговарајућем формату са приложеним подацима по датом упутству. У случају плагијата, достављени рад ће се сматрати неважећи. Нећемо прихватити радове након истека наведеног рока.

Рок за предају радова је петак, 6. октобар 2023. године.

Радови се шаљу искључиво у електронском формату на адресу:

anita.palfi95@gmail.com

Контакт особа конкурса:

Анита Палфи, Градска библиотека Суботица, Завичајно одељење

Проглашење резултата:

10. октобар 2023. године (уторак), у оквиру рођенданскe прославe Градске библиотеке Суботица, приликом које ће бити прочитани есеји најбољих аутора конкурса.

Најбоља 3 изабрана рада биће објављена у електронском јубиларном каталогу Градске библиотеке Суботица поводом серијала обележавања 70годишњег јубилеја.

Срдачно очекујемо све учеснике конкурса на свечаном проглашењу резултата на којем ће аутори најбољих одабраних радова добити на поклон књигe.