2014.4.9.

Szabadka és Eszék könyvtárai együttműködési megállapodást kötöttek

Dubravka Pađen Farkaš az eszéki Városi- és Egyetemi Könyvtár igazgatónője és Dragan Rokvić, a Szabadkai Városi Könyvtár igazgatója Eszéken Együttműködési megállapodást írtak alá. Ezáltal hivatalossá tették a két intézmény többéves sikeres együttműködését, és a dokumentummal előirányozzák az együttműködést, tapasztalatcserét, a könyvek és más könyvtári anyag cseréjét, közös kiállításokon és tanácskozásokon való kölcsönös részvételt.

Ugyanekkor a Szlavóniai és Baranyai Könyvtárosok Egyesülete és az eszéki Városi és Egyetemi Könyvtár közös szervezésében tanácskozást szerveztek A Pannon térség helyismereti gyűjteményei és állományai- (tapasztalatcsere és az együttműködés lehetősége), A tanácskozáson a horvátországi (Zágráb, Vinkovce, Našice, Vukovárés Eszék) és magyarországi (Pécs) könyvtárosok mellett részt vettek a szabadkaiak is Szerbiából.

Először a résztveők bemutaták a könyvtáraik helyismereti gyűjteményeit és osztályait, majd beszámoltak a személyes tapasztalataikról. Ezt követúen beszélgetést folytattak a munkájukról, s megegyeztek, hogy őszre kidolgozzák ez együttműködésre vonatkozó konkrét javaslatokat.

Ez az egység is megmutatta a kapcsolati összefüggéseket, és, hogy a kultúra nem ismer határokat. Számos javaslat született, amelyeket a, valószínűleg Szabadkán megrendezendő, őszi tanácskozáson már figyelembe vesznek.

A Szabadkai Városi Könyvtár Helyismereti osztályát Mile Tasić mutatta be.