2016.7.29.

BEFEJEZŐDÖTT A KÖNYVTÁR FELÚJÍTÁSI MUNKÁLATAINAK ELSŐ FÁZISA

A Szabadkai Városi Könyvtár 2015. év folyamán a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága jóváhagyásával a Bethlen Gábor Alap támogatásban részesült Ingatlan felújítási céllal.

A Szabadkai Könyvtár patinás régi épülete igencsak rászolgált a felújításra, mivel helyszűkében szenved, a szerelvényei elavultak, rossz állapotúak voltak és funkciójukban nem feleltek meg a modern kor követelményeinek, de a berendezések, falak, padlóburkalotok is hagytak- és hagynak kívánnivalót maguk után. Ezek elhárítására, a Magyar Állam támogatásával belefogott egy nagy projektumba, a Könyvtár új, XXI. századi arculatának megteremtésére.

E projektum első fázisa, amely mostanra lezárult, a következő felújítási munkákat tűzte ki célul, amelyeket meg is valósított:

• A földszinti bejárat és vizesgócok rekonstrukciója, amelybe beletartozik a rokkantaknak kialakított illemhely és még két illemhely

• Lift beszerelése, rokkantak közlekedését segítve, (8 személyes, teleszkóp ajtós személyszállító lift)

• Videó felügyeleti rendszer beépítése, amely a könyvtár egész külső és belső épületét filmezi, (kivéve irodákat)

• Fűtőtestek rekonstrukciója, javítása és esetleges cseréje

• Vízvezeték és szennyvízelvezetés rekonstrukciója,

• Tűzjelző berendezések rekonstrukciója és pánik lámpák beszerelése,

• Villanyhálózat rekonstrukciója, új elosztó szekrények beszerelése,

• Villámhárító beszerelése,

• 3 új iroda kialakítása az emeleten gipszkarton elemekből, teljes szerelékkel,

• A Titkárság irodáinak rekonstrukciója (3 iroda festése, mázolása, parketta festése)

• Az emeleti vizesgóc és bejárat rekonstrukciója, csempézés, szanitáris berendezések

• Klimatizáció bevezetése az egész épületbe, központi külső egységgel és belső egységekkel,

• „Azbeszt” szoba felújítása, az azbeszt eltávolítása és a falak bevonása szigetelő anyaggal,

• Telekommunikációs rendszer rekonstrukciója- telefonhálózat és központ rekonstrukciója.
A fenti munkálatokkal a Könyvtár egy modern infrastruktúrát kapott, ami nélkülözhetetlen az új olvasótermi rész kiépítéséhez és a régi épület funkcionális átszervezéséhez. Ezekre a munkálatokra a tervek szerint még az idei év során sor fog kerülni.