23.7.2015.

Конкурс за израду новог визуелног идентитета логоа Градске библиотеке Суботица

Поводом 125 година од оснивања, Градска библиотека Суботица расписује конкурс за нови визуелни идентитет - лого установе.

Рок за предају идејних решења је 5. септембар 2015. године.

Заинтересовани могу конкурисати са највише три предлога за идејно решење које може бити текстуално, визуелно или комбиновано а услов за конкурс је да предлози у себи садрже један од симбола зграде – чувене атласе вајара Едеа Телча. Као што је познато, зграду у којој је данас смештена Градска библиотека Суботица пројектово је познати архитекта Ференц Рајхл.

За учешће у конкурсу неопходно је посебно именовати сваки предлог идејног решења и по могућству приложити текст са кратким објашњењем предлога.

Предлоге идејних решења пошаљите Градској библиотеци Суботица путем и-мејла: subiblioteka@gmail.com или поштом (Цара Душана бр. 2, 24000 Суботица) у електронској и штампаној форми.

Стручна комисија у саставу: председник Ласло Капитањ, професор Александар Ботић и Габор Силађи одлучиће о најбољем идејном решењу логоа. Градска библиотека Суботица писмено ће обавестити учеснике конкурса о резултатима најкасније до 5. октобра 2015. године. Аутор најбољег идејног решења логоа добиће новчану награду у износу од 50.000 динара.

Предвиђено је да избор најзанимљивијих предлога буде представљен на изложби у оквиру програма обележавања 125. годишњице оснивања Градске библиотеке Суботица.

Пријавом на конкурс заинтересовани се обавезују да прихватају све услове конкурса и изјављују да су идејна решења њихова ауторска дела и да се не крше ауторска права друге особе.

Објављивањем конкурса за идејно решење логоа поводом 125 година постојања, Градска библиотека Суботица жели да у фокус стави културно наслеђе града, као и да подстакне савремене креативне уметнике.