30.3.2017.

Протестантизам и његов утицај на образовање и културу

Поводом 500 година реформације, 7. априла, у 19 часова у Градској библиотеци Суботица биће одржано предавање др Бранка Бјелајца на тему „Протестантизам и његов утицај на образовање и културу”. Др Бранко Бјелајац је историчар протестантизма и јеванђеоског хришћанства у Србији. Аутор је више књига и мноштва чланака из ове области.

Позивамо оне које раде у просвети и све заинтересоване да дођу на ово предавање које је уједно и уводна манифестација у серијал програма које ће реализовати Градска библиотека Суботица током 2017. године проводом 500 година реформације која је обележила читаву нашу културу. Улаз је бесплатан.

Организатори су Градска библиотека Суботица и Христова јеванђеоска црква.