18.5.2017.

„Читањем до звезда”- додела награда

Градска библиотека Суботица у сарадњи с Хрватским националним већем успешно је реализовалапројекат за подстицање читања, знања и креативности „Читањем до звезда” који у Хрватској већ девету годину организује Хрватска мрежа школских библиотекара. Након пилот пројекта прошле школске године, ове године је квиз спровела на свим нивоима у основним и средњим школама. Будући да су ученици суботичке Гимназије „Светозар Марковић” први пут учествовали желимо им се јавно захвалити на томе а ученици Емануели Бошњак (2.ф) честитати прво место с максималним бројем бодова које је у категорији мултимедијалног рада освојила на националном нивоу.

Тим поводом позивамо Вас на доделу награда уприличену поводом завршетка квиза знања и креативности „Читањем до звијезда” за школску 2016./2017. годину у којој ће учествовати седам ученика суботичке гимназије с њиховом менторком, професорком Аном Гаковић. Пригодно дружење биће одржано у понедељак, 22. маја 2017. године у просторијама Хрватског националног већа (Прерадовићева 13) с почетком у 18 часова.

Том приликом приказаћемо и награђени мултимедијални рад који је по оцени стручног жирија био најбољи на нивоу целе Хрватске.