19.2.2018.

„Читањем до звезда” регионално такмичење за средњошколце

У петак, 23. фебруара 2018. године биће одржан други, регионални ниво такмичења квиза знања и креативности „Читањем до звезда” за средње школе у Републици Хрватској на којој ће учествовати и шесторо ученика Гимназије „Светозар Марковић” из Суботице. Жири ће прегледатимултимедијални рад Емануеле Бошњак која је на првом нивоу такмичења освојила прво место. Учесници онлајн квиза из суботичке Гимназије су: Нађа Ковач, Маријана Мачковић, Зденко Иванковић, Даниел Кујунџић и Лука Прћић.

Организатори овог квиза за подстицање читања су Хрватска мрежа школских библиотекара, а у Суботици га спроводи Градска билиотека Суботица у сарадњи са Хрватским националним већем.

Желимо им пуно успеха у даљем такмичењу.